Proef: Domaine Suffrene Bandol

Het houdt niet op. Er staat weer een hoofdrolspeler uit de Franse wijnwereld op tafel. In het glas zit een rode wijn van Domaine Suffrene, een wijnhuis uit Bandol in de Provence. Ik kon het niet laten om ook een Provencaalse wijn te serveren, omdat het hier uiteindelijk allemaal is begonnen.

Kruidige krachtpatser

De wijn wordt gemaakt van de druiven die zo typisch zijn voor het zuiden van Frankrijk: 55% mouvedre, 20% grenache, 15% cinsault en 10% carignan. Als er voor meer dan de helft mouvedre in een wijn zit, dan moeten de alarmbellen gaan rinkelen: dit is een krachtpatser!

bandol wijn suffreneDit is niet weggelegd voor de fruit-georiënteerde wijndrinker, maar voor degene die even omver geblazen wil worden. In de geur vind je donker fruit, zwarte kersen en kruiden. Ik lees in verschillende reviews, die er op het web te vinden zijn, dat je ook de typische jodiumgeur van de Bandol kunt herkennen. Dat lukt mij nog niet, maar ik heb ook moeite jodium met wijn te associeren. Als ik aan de Bandol ruik, dan denk ik terug aan Aix-en-Provence en wat voor toffe tijd dat was.

De smaak begint zacht (mits gedecanteerd), vervolgens ontstaat er een explosie aan smaken waarin de tannines zeker weten aanwezig zijn, maar goed in balans met de rest. Het kan niet anders dan dat je hier een sappig stukje rib-eye bij eet.

See, swirl, smell, sip, savour!

See: dieppaarse kleur
Smell: zwart fruit, cassis, zwarte kersen, kruiden, jodium
Sip: zachte aanzet, complex, krachtig, tannines
Wijnspijs-tip: entrecote, rib-eye


Te bestellen via EB&T Wines

Ik ben Nadien de Visser, wijnliefhebber pur sang. Ooit begonnen door een studie in Frankrijk en bij thuiskomst Le Club des Vins opgericht. Dé plek om je wijnkennis bij te spijkeren.